Wielu Polaków uważa, że woda po ogórkach kiszonych to sposób na wszystko: na ból głowy, złe samopoczucie, na kaca. O tym, czy faktycznie jest taka zdrowa opowiedział dietetyk dr Michał Wrzosek.Michał Wrzosek jest doktorem dietetyki i przedsiębiorcą. Prowadzi na Instagramie popularny kanał @michal_wrzosek, na którym w przystępny sposób dzieli się swoją wiedzą na temat żywienia. W jednym z ostatnich filmów poruszył temat wody z ogórków – czy naprawdę jest taka zdrowa?
Mówi się o ogórkach, że "są bezwartościowe i nie mają żadnych witamin", ale to kompletna bzdura. Ogórki są zdrowe i mają mnóstwo składników odżywczych, szczególnie te poddane procesowi fermentacji, czyli kiszeniu.Mamy na myśli przede wszystkim ogórki małosolne – uwielbiane przez Polaków i wschodnią część Europy. Czym różnią się od ogórków kiszonych? Jakie mają właściwości? Na jakie dolegliwości mogą pomóc? Czy cukrzycy mogą je jeść? Tego dowiecie się z naszego tekstu.
Ogórki małosolne zna każdy z nas i każdy powinien je jeść. Są przekąską sezonu wiosennego, a przy tym są superfoods, ich spożywanie wpływa pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, kostny, a także pomagają zachować młody wygląd skóry oraz smukłą sylwetkę.
Ogórki kiszone to jedna z ulubionych przekąsek Polaków. Są nie tylko smaczne, ale także bardzo zdrowe. Niestety, pomimo wielu cennych właściwości prozdrowotnych, istnieją pewne grupy osób, którym mogą zaszkodzić. Przy jakich schorzeniach lepiej unikać kiszonek? Wyjaśniamy.